Centrum Leczenia Chorób Tarczycy

Wysokospecjalistyczna kadra chirurgów/chirurgów głowy i szyi i endokrynologów, nowoczesny sprzęt diagnostyczny oraz indywidualne podejście do pacjenta sprawiają, że naszym pacjentom zapewniamy opiekę na najwyższym poziomie.

Centrum Leczenia Chorób Tarczycy

Wyspecjalizowana placówka medyczna zajmująca się:

  • diagnostyką,
  • leczeniem,
  • profilaktyką chorób tarczycy.

Oferujemy kompleksową opiekę nad pacjentami z różnymi schorzeniami tarczycy, takimi jak niedoczynność i nadczynność tarczycy, choroba Hashimoto, wole tarczycowe, guzki tarczycy oraz nowotwory tarczycy.

Zakres usług

Diagnostyka

Badania laboratoryjne
USG tarczycy
Biopsja cienkoigłowa BAC

Leczenie

Farmakoterapia
Chirurgiczne leczenie chorób tarczycy z monitoringiem nerwu krtaniowego
Echolaser

Specjalistyczna opieka

Konsultacje endokrynologiczne
Wyspecjalizowani chirurdzy/ chirurdzy głowy i szyi
Poradnictwo dietetyczne dla pacjentów z chorobami tarczycy
Kontrola poziomu hormonów tarczycy

Dokładna diagnostyka przedoperacyjna

Endokrynolog: odpowiada za pełną diagnostykę tarczycy: zleca badania poziomu hormonów tarczycy (TSH, FT3, FT4), wykonuje badanie USG oraz biopsję cienkoigłową (BAC) i inne konieczne badania.

Chirurg / Chirurg głowy i szyi - na podstawie tych wyników, w porozumieniu z endokrynologiem analizuje wskazania do zabiegu oraz określa zakres zabiegu (częściowe czy całkowite usunięcie tarczycy).

Laryngolog - przed zabiegiem konieczne jest wykonanie pełnego badania laryngologicznego z zastosowaniem fiberoskopii. Pozwala to na ocenę funkcji krtani i ruchomości fałdów głosowych przed zabiegiem.

Optymalizacja leczenia przed operacją

Jeśli pacjent ma nadczynność tarczycy (np. w chorobie Graves-Basedowa), endokrynolog stabilizuje poziom hormonów przed operacją, aby zmniejszyć ryzyko powikłań.

W przypadku niedoczynności tarczycy, endokrynolog może wprowadzić odpowiednie leczenie, aby organizm był dobrze przygotowany do zabiegu.

Długoterminowa opieka i monitorowanie pacjenta

Po operacji endokrynolog kontroluje poziom hormonów tarczycy, prowadzi leczenie hormonalne oraz wykonuje kontrolne badania obrazowe.

W przypadku nowotworów tarczycy współpraca chirurga z onkologiem pozwala na określenie personalizowanego leczenia uzupełniającego, np. włączenie terapii jodem promieniotwórczym.

Nasi specjaliści

Endokrynolog - diagnozuje, prowadzi leczenie zachowawcze i przygotowuje pacjenta do operacji, prowadzi opiekę pooperacyjną i monitoruje stan zdrowia pacjenta.

Chirurg głowy i szyi/chirurg - przeprowadza operację zgodnie z najnowszymi standardami we wsparciu systemu monitorowania nerwów krtaniowych. Opiekuje się chorym w okresie okołooperacyjnym.

Ścisła współpraca obu specjalistów na każdym etapie leczenia - gwarantuje najlepsze wyniki leczenia, zmniejsza ryzyko powikłań i poprawia jakość życia pacjenta po operacji.

dr n.med. Aleksandra Krygier

specjalista endokrynologii,
specjalista chorób wewnętrznych

Dowiedz się więcej >

dr n. med. Katarzyna Derc

specjalista endokrynologii,
specjalista chorób wewnętrznych

Dowiedz się więcej >

prof. dr hab. n. med. Wojciech Golusiński

specjalista otolaryngologii,
specjalista otorynolaryngologii dziecięcej,
chirurg głowy i szyi

Dowiedz się więcej >

prof. dr hab. n. med. Paweł Golusiński

specjalista otorynolaryngologii,
chirurg głowy i szyi

Dowiedz się więcej >

Dr n. med. Arkadiusz Spychała

specjalista chirurgii ogólnej,
specjalista chirurgii onkologicznej

Dowiedz się więcej >
Tarczyca

Tarczyca to niezbędny do życia narząd a kształcie motyla położony w środkowej części szyi. Zazwyczaj składa się z dwóch płatów i łączącej ich cieśni.
Odpowiada za produkcję tyroksyny (T4) i trój­jodotyroniny (T3) – niezbędnych do życia hormonów, które drogą krwi dostają się do całego organizmu i są wykorzystywane niemal przez każdą komórkę odpowiadając za równowagę procesów życiowych.
Zabiegi chirurgiczne w obrębie tarczycy należą do trudnych operacji ze względu na położenie gruczołu względem dużych naczyń krwionośnych, istotnych nerwów oraz krtani.
W bezpośredniej styczności z tarczycą, przebiegają nerwy krtaniowe wsteczne odpowiadające za prawidłową ruchomość strun głosowych niezbędną do prawidłowej mowy oraz swobodnego oddychania. Uszkodzenie tych nerwów należy do poważnych powikłań i może prowadzić do wystąpienia duszności i częściowej bądź całkowitej utraty głosu. Zastosowanie śródoperacyjnego monitorowania nerwu pozwala na istotną poprawę bezpieczeństwa zabiegu.

Dowiedz się więcej na temat zabiegu

Więcej informacji, jak przygotować się do zabiegu, wskazań oraz przebiegu znajdziesz TUTAJ.

Wielkopolskie Centrum Medyczne
Sp z o.o.

ul. Bolesława Krzywoustego 114
61-144 Poznań

Godziny pracy Szpitala:

pon.-pt. 8:00 – 20:00
sob. 8:00 – 14:00

Skontaktuj się z nami, by umówić wizytę lub dowiedzieć się więcej!

Zadzwoń do nas! 616233111

Napisz do nas



    Wysyłając wiadomość zgadzasz się na to, żeby Szpital św. Wojciecha kontaktował się z tobą pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail i oświadczasz, że zapoznałeś/-aś się z Polityką prywatności.

    Jeżeli nie chcesz wysyłać wiadomości, tylko od razu zarejestrować wizytę online, kliknij tutaj:


    E-rejestracja