O laboratorium
W Szpitalu św. Wojciecha oferujemy usługi z zakresu diagnostyki laboratoryjnej. Dzięki temu, że w naszym szpitalu jesteśmy w stanie pobrać materiały do badań laboratoryjnych na miejscu i w dogodnych dla Pacjentów godzinach, diagnostyka i leczenie przebiegają szybciej, sprawniej i w zredukowanym do minimum czasie oczekiwania na wyniki. Analiza trafia bezpośrednio do lekarza zlecającego, a Pacjent nie musi się martwić o dostarczenie wyników w odpowiednie miejsce. Pobieramy materiały do prowadzenia szeregu badań diagnostycznych, zarówno podstawowych, jak i specjalistycznych, między innymi w zakresie:
- hematologii,
- serologii grup krwi,
- biochemii klinicznej,
- koagulologii (badań krzepnięcia),
- badania hormonów,
- autoimmunodiagnostyki,
- alergologii,
- badań moczu,
- badań kału,
- markerów onkologicznych,
- diagnostyki infekcji wirusowych, bakteryjnych i pasożytniczych (badania immunologiczne),
- diagnostyki mikrobiologicznej,
- badań genetycznych.
Po konsultacji z lekarzem Szpitala św. Wojciecha wykonujemy:
- płyny z jam ciała (stawowy, opłucnowy, otrzewnowy),
- jedna identyfikacja, jedna lekooporność (do każdego materiału, z którego będą wyhodowane drobnoustroje chorobotwórcze),
- treść jelitowa, treść żołądkowa, popłuczyny (bakterie tlenowe, grzyby drożdżopodobne),
- posiew krwi (tlenowo, beztlenowo, grzyby drożdżopodobne),
- posiew płynów ustrojowych pobranych bezpośrednio do butelek z podłożem + preparat bezpośredni (tlenowo, beztlenowo, grzyby drożdżopodobne),
Zgodnie z rozporządzeniem, przed pobraniem materiału do badania pracownik laboratorium musi dokonać weryfikacji tożsamości. Prosimy o zabranie ze sobą dokumentu pozwalającego potwierdzić dane osobowe w punkcie pobrań.
Wszelkie badania z materiałów pobranych od Pacjentów wykonuje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu, posiadające wysokiej klasy sprzęt, zatrudniające profesjonalny personel medyczny i stosujące wysokie standardy pracy.