Oświadczenie w sprawie pacjentki Hanny Mikulskiej

Oświadczenie

Wobec ukazujących się w ostatnim czasie doniesień medialnych dotyczących przebiegu leczenia pani Hanny Mikulskiej, wystąpienia powikłań oraz ich śmiertelnych następstw  oświadczamy,  że  nie odzwierciedlają one rzeczywistego przebiegu wydarzeń.

Proces przeprowadzenia zabiegu operacyjnego, opieka pooperacyjna oraz wszystkie czynności prowadzące do przywrócenia funkcji życiowych Pacjentki, zostały przeprowadzone przy udziale wykwalifikowanego zespołu specjalistów złożonego z laryngologa, chirurga, anestezjologów oraz pielęgniarek operacyjnych oraz anestezjologicznych, z zachowaniem najwyższej staranności oraz wdrożeniu wszystkich współcześnie dostępnych procedur medycznych.

Wewnętrzny zespół  powołany do analizy  tego zdarzenia  przeprowadził szczegółowe postępowanie wyjaśniające  i nie dopatrzył się żadnych uchybień i błędów w zakresie leczenia Pacjentki.

Obecnie w pełni współpracujemy i pozostajemy do dyspozycji organów  prowadzących postępowanie wyjaśniające w  tej sprawie.

Rodzinie Pani Hanny Mikulskiej przekazujemy nasze najszczersze wyrazy współczucia i zapewniamy, że całemu zespołowi Szpitala jest niewymownie przykro z powodu Państwa straty.