Metodę optymalną do pacjenta ustala lekarz podczas wnikliwej wizyty kwalifikacyjnej, bierze pod uwagę budowę anatomiczną, styl życia oraz oczekiwania pacjenta.
Jest to nowatorski zabieg bez płatka rogówki, wykonywany najnowocześniejszym na świecie laserem SCHWIND ATOS.
Mikrosoczewka tworzona jest w tkance śródmiąższowej rogówki, a następnie usuwana przez małe nacięcie.
Ta precyzyjna i delikatna metoda nie wykorzystuje płatka ani ablacji laserowej, jak w LASIKu, dzięki czemu jest najmniej inwazyjnym zabiegiem laserowej korekcji wzroku.
Niepodważalną korzyścią metody SmartSight jest skrócenie okresu gojenia oka po zabiegu.
Dowiedz się więcej
Podczas zabiegu wykonywany jest płatek rogówki najnowocześniejszym laserem na świecie SCHWIND Atos. Zastosowanie lasera femtosekundowego wpływa na zwiększenie precyzji wykonania powstającego płatka rogówki co bezpośrednio przekłada się na czas rekonwalescencji Pacjenta, zakres wad możliwych do skorygowania oraz eliminacje czynników anatomicznych (np. bardzo płaska lub wypukła rogówka), dotychczas uniemożliwiających przeprowadzenie zabiegu.
Dowiedz się więcej
- Mikropłatkowa laserowa korekcja wzroku III generacji LASIK Wavefront
(Sub-Bowman Keratomileusis).
Udoskonalona odmiana tradycyjnej metody lasik, która pozwala na utworzenie bardzo cienkiego płatka rogówki (o grubości 90- 100 mikrometrów) przy użyciu mikrokeratomu Moria, pozwala na oszczędzenie istoty właściwej rogówki. Jest to najbezpieczniejszy oraz najbardziej komfortowy typ zabiegu LASIK. Ten sposób pozyskiwania płatka skraca w znacznym stopniu czas gojenia, a także zmniejsza ryzyko powikłań takich jak np. zespół „suchego oko”.
- EBK (Epi Bowman Keratomileusis)
Jest to udoskonalona metoda ablacji powierzchownej, w której do oddzielenia nabłonka rogówki używa się narzędzia z jednorazową końcówką Epi-Clear. Głębsze warstwy rogówki pozostają nienaruszone. Nabłonek to warstwa rogówki, która regeneruje się w naturalny sposób. Dolegliwości bólowe po zabiegu również utrzymują się ok. 2-3 dni, są nieco mniejsze niż po metodzie lasek. Metoda jest szczególnie polecana dla osób z cienką rogówką oraz u osób, u których zachodzi duże prawdopodobieństwo urazów oka.
- LASEK Wavefront (ang. laser epithelial keratomileusis)
Metoda ablacji powierzchownej, w której pole pod działanie lasera przygotowuje się oddzielając nabłonek rogówki przy użyciu roztworu alkoholu. Ponieważ po zabiegu przez około 2-3 dni utrzymuje się ból, metoda ta stosowana jest ze wskazań medycznych w przypadkach gdzie nie można użyć mikrokeratomu (zbyt cienka rogówka, głęboko osadzone oczy). Pacjent nosi ochronną soczewkę kontaktową do 6-7 dni po zabiegu. Pełna ostrość wzroku wraca po ok. 2-4 tygodniach.
Mikropłatkowa laserowa korekcja wzroku LASIK Wavefront jest zabiegiem III generacji, daje możliwość pozbycia się dużych wad wzrok również u osób z cienką rogówką u których klasyczny LASIK (z płatkiem o grubości >100 mikrometrów) nie mógł być wykonany.
Pacjent widzi dobrze już dzień po zabiegu natomiast delikatne wahania widzenia mogą utrzymywać się ok. miesiąca, ciągła poprawa i stabilizacja widzenia następuje do ok. 6 miesięcy po zabiegu
Wavefront optimized – to nowoczesne zabiegi, dopasowane do pacjenta. Na podstawie badania topografii rogówki, które eksportowane są bezpośrednio do lasera excimerowego wykonywany jest zabieg w stosunku do każdego punktu rogówki. Dzięki takiej pracy lasera możemy usunąć tzw. aberracje wyższego rzędu. Ma to wpływ przede wszystkim na widzenie o zmierzchu oraz w pobliżu silnych źródeł świata (poświaty, podwójne widzenie).
Po każdym typie zabiegu do ok. miesiąca należy unikać dużych wysiłków fizycznych, pływania w basenie, opalania się, przebywania w suchych i zadymionych pomieszczeniach. Efekty uboczne, które mogą wystąpić i utrzymywać się do kilku miesięcy po zabiegu to: spadek widzenia kontrastów po zmierzchu, olśnienia podczas nocnej jazdy samochodem, suchość oczu.